loading

Show info

Ing. Markéta Musilová

Jako architektka a designérka jsem autorkou řady soukromých i veřejných prostorů, zároveň se také aktivně věnuji tai chi – tradičnímu čínskému bojovému umění – proslulému svými zdravotními a harmonizačními účinky. Principy jako jednoduchost, přesnost a celkový soulad všech prvků jsou důležité jak při navrhování interiérů, tak při cvičení tai chi. Dobře navržený dům, byt nebo třeba jen jedna místnost, může fungovat stejně dobře jako krásně zacvičená sestava – obojí člověka uvolňuje, posiluje a zároveň rozvíjí. Při navrhování se řídím heslem, že v jednoduchosti je krása a při práci si často připomínám také slavný výrok Adolfa Loose, že ornament je zločin. Inspirují mne například práce Evy Jiřičné, Jeana Nouvela, Franka Gehryho nebo I. M. Peie, tedy architektů, kteří vyznávají čisté linie, eleganci a otevřenost prostoru.

Specializuji se zejména na rodinné bydlení. Kromě mnoha soukromých bytů a rodinných domů jsem ale zrealizovala například i nový interiér restaurace Bruska v Dejvicích nebo luxusní soukromou rezidenci na Praze 1. Ráda kombinuji staré a nové věci, vznikají tak nejúčelnější a taky nejkrásnější kombinace. Při navrhování mne nejvíc baví to, jak dokáže dobře provedená myšlenka i zdánlivě fádní nebo komplikovaný prostor oživit a vdechnout mu atmosféru.

Architekt funguje jako ten, kdo vymýšlí, navrhuje a kreslí, ale často i jako tlumočník a mediátor mezi párem, který se díky němu dokáže dohodnout na oboustranně přijatelném řešení. Najatý profesionál šetří lidem nervy i v tom, že za ně na prováděné práce dohlédne a ohlídá, aby dům či byt měl jednotný koncept. Tohle vše platí, ať jde o zakázku v řádech desítek milionů korun nebo o drobnou realizaci či konzultaci, které jsou pro zákazníka přínosem v podobě profesionální rady a náhledu zvenčí.

Musilova-29
Musilova-25
Musilova-17
Musilova-6

Bytový design přednáším také na Vyšší odborné škole textilních řemesel a na Střední umělecké škole textilních řemesel.

U staveb vykonávám také stavební dozor a za poslední roky jsem kolem sebe shromáždila partu šikovných řemeslníků nejrůznějších profesí, na které se mohu spolehnout.

Cvičení tai chi se věnuji rovněž jako lektorka a pravidelně za ním cestuji do Číny, kde jsem se zúčastnila už několika sportovních soutěží s mezinárodní účastí.

Narodila jsem se v roce 1982 ve znamení Lva, pocházím z Přerova a vystudovala jsem fakultu pozemních staveb a architektury v Praze. Po několika letech práce v interiérovém studiu jsem se osamostatnila a navrhuji a projektuji pod vlastní značkou M2architekt. S kamarádkou a manažerkou Květou Fišerovou také pracuji pod značkou FAME Design.  Spolupracuji s interiérovým studiem Stopka interiéry, serverem Hezkey a v poslední době se věnuji projektu první realitní televize RTVplus.